ورود کاربران به سایت
ثبت نام | ورود
اینستاگرام
bagheferdowss
تلگرام
@BagheFerdowss

ازدواج یکی از مهمترین تصمیمات تمام زندگی است. اما این تصمیم زمانی باید گرفته شود که اطلاعات و دانسته های ما و تجربه و پختگی ما در برابربزرگی این تصمیم اندک و ناتمام است.

قبل از ازدواج قدرت و اختیار در تصمیم گیری بسیار است و میتوان از تشکیل ساختارهای مشکل زا دوری کرد. اما پس از ازدواح هنگامی که ساختارها شکل گرفت تنها میتوان کارکردهای مشکل را کاهش داد و به ندرت میتوان در ساختارها تغییر ایجاد کرد.

مشاوره پیش از ازدواج به منظور شناختن حیطه های شناختی، عاطفی و رفتاری زوجین به یکدیگر میباشد صمیمیت و علاقه، شخصیت، میل و توانایی جنسی و همین طور شرایط زندگی که شامل خانواده و امکانات رفاهی و جنبه های فیزیکی و جسمی همین طور روشن نمودن هدفهای دو طرف از ازدواج برای همدیگر. ازدواج یک قرارداد دو طرفه است که هر دو به طور مشترک برای رسیدن به اهداف مشترک باید گام بردارند لذا ویژگیهای شخصیتی، اعتقادی، فرهنگی و مذهبی باید مد نظر قرار گیرد.

برای مشاوره ازدواج باید مراکز معتبری را انتخاب کرد و از مهارت و تجربه فرد مشاور مطمئن شد. مشاوره پیش از ازدواج بهتر است به شکل خصوصی انجام شود تا اثربخشی بیشتری داشته باشد. در این صورت مشاور میتواند وقت بیشتری را صرف مراجع نموده و کار تخصصی تر انجام شود ولی در شرایطی که مشاوره به صورت گروهی باشد امکان این که بتوان به همه سوالات پاسخ داد وجود ندارد.

گاهی زوجین هزینه زیاد را دلیل عدم انجام مشاوره می دانند در این مورد باید گفت اولا مراکزی هستند که با هزینه های کم در این زمینه مشاوره میدهند و ثانیا ارزش یک زندگی مشترک خوب و سالم خیلی بیشتر از اینهاست چرا که اگر تعارض و طلاقی پیش بیاید بیش از اینها باید هزینه کرد.

بعضا دختر و پسر جوان تمایل دارند به تنهایی برای مشاوره مراجعه نمایند در حالی که وقتی مشاوره به صورت دو نفره باشد بهتر است و در صورتی که متخصص تشخیص مشاوره خصوصی بدهد به فرد اعلام میشود. معمولا خانمها بیشتر از آقایان اصرار به گرفتن مشاوره دارند و برخی از آقایان برای مشاوره پیش از ازدواج وقت نمیگذارند در این مورد باید گفت در زندگی مشترک هر دو نفر نقش می آفرینند بنابراین هر دو نفر باید آگاهیهای لازم را پیش از ازدواج کسب کنند تا مشکلات به حداقل برسد.

 

طراحی سایت توسط فراکارانت