ورود کاربران به سایت
ثبت نام | ورود
اینستاگرام
bagheferdowss
تلگرام
@BagheFerdowss

نوروفیدبک
نوروفیدبک (بازخورد عصبی) روشی است که در آن فعالیت های مغزی شما را نشان می دهد و از شما میخواهند که با تمرکز بر ذهن خود این فعالیتها را اصلاح کنید تا مشکلاتتان رفع شود.
نوروفیدبک یک تکنولوژی درمانی جدید و بسیارموثر است که ابتدا در آمریکا مورد استفاده قرار گرفت و با مشخص شدن تاثیرات مثبت آن به اروپا و سایر نقاط جهان گسترش یافت. اثرات درمانی بسیار خوب و ماندگار، نبود عوارض جانبی منفی و طول کوتاه درمان نسبت به درمانهای دیگر، باعث شد سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) نیز این درمان را مورد تایید قرار دهد.
نورفیدبک برای مغز انسان مانند یک آینه عمل میکند. ما هر روز با نگاه کردن به آینه متوجه نقایص و اشکالات موجود در ظاهر خودمان میشویم. نوروفیدبک دقیقا برای امواج مغزی و عملکردهای فیزیولوژیک مغز ما به عنوان آینه پیشرفته عمل میکند.
نحوه درمان
بسته به نوع و شدت بیماری، الکترودهایی به مناطق مختلف سر و گوشها وصل میشود. این الکترودها امواح مغزی آن ناحیه از مغز را دریافت و به رایانه ارسال میکنند. رایانه نیز امواح را پردازش کرده و به صورت شکلهایی خاص از امواح و تصاویر به درمانگر نشان میدهد. درمانگر براساس این امواح شیوه درمانی خاص آن بیمار را تنظیم میکند. بیمار مقابل نمایشگر رایانه مینشیند و با مشاهده الگوی امواج مغزی خود، سععی میکند با فکر کردن آنها را به حالت بهینه و مناسب بازگرداند. با تکرار این روش در جلسات متعدد مغز بیمار به تدریج به حالت ایده آل و مناسب میرسد در واقع یاد میگیرد در حالت مناسب باقی بماند. بدین ترتیب علایم بیماری بدون مصرف هیچ دارویی از بین میرود وبیمار به حالت معمول و سالم خود میرسد.
موارد کاربرد نوروفیدبک
بیش فعالی/ کمبود توجه (ADHD)
اضطراب (Anxiety)
ناتوانی یادگیری (Learning Disability)
اختلالات خواب
دردهای مزمن و سردردهای میگرنی
سوء مصرف مواد
افسردگی
……..

طراحی سایت توسط فراکارانت